Parkeerhuis met Amsterdamse gogme
Een nieuwe wijk in Amsterdam wordt een autoluw gebied. Voor het laden en lossen kunnen de bewoners bij hun woning of bedrijf komen. Onder enkele woonblokken worden aparte parkeergarages opgenomen, maar de hoofdvoorziening is parkeerhuis Oostenburg.
Met 704 parkeerplekken verdeeld over 9 en 10 splitlevel-niveaus. De totale hoogte van het parkeerhuis is 23,5 m. Deze voorziening is een samenwerking van woningcorporatie Stadgenoot, Q-Park, investeerder Holland Immo Group en Ten Brinke Group als ontwikkelende bouwer. Het dak is bekleed met sedum voor regenwaterbeheer en is tevens voorzien van 719 zonnepanelen waarmee de garage energie opwekt voor de eigen stroomvoorziening en voor 15 laadpalen voor elektrische auto’s. Met deze maatregelen behoort dit parkeerhuis tot de groenste Q-Park locaties in Amsterdam.
> Lees het volledige artikel op www.betonhuis.nl
Meer nieuws
In memoriam: Peter Martens
Met verdriet hebben wij kennisgenomen van het overlijden van ons erelid Peter Martens. Peter heeft zich jarenlang met grote betrokkenheid ingezet voor Vexpan...
Lees meerNationaal Parkeercongres 2026 - Keynotespreker bekend
Keynote bekend voor Vexpan nationaal Parkeercongres 2026: Ahmed Aboutaleb neemt je mee in zijn visie op de toekomst van onze binnensteden.
Lees meerQ-Park Student Award 2026
Op woensdag 18 november 2026 vindt de Q-Park Student Award plaats in De Hallen Studio’s in Amsterdam.
Lees meerVexpan in gesprek met Autoriteit Persoonsgegevens over scanauto’s en AI-regelgeving
De inzet van scanauto’s, algoritmen en AI vraagt om zorgvuldige keuzes in de parkeerpraktijk. Daarom ging Vexpan in gesprek met de Autoriteit Persoonsgegevens
Lees meerNieuw Vexpan keurmerk voor fietsparkeren in ontwikkeling
Vexpan werkt met experts uit het vakgebied aan een keurmerk voor fietsparkeren. Het keurmerk moet een objectieve maatstaf bieden voor de kwaliteit van fietsparkeervoorzieningen en bijdragen aan verdere professionalisering van het vakgebied.
Lees meerEasyPark verlengt Premium Partnerschap met Vexpan
EasyPark, onderdeel van Arrive, blijft ook de komende periode Premium Partner van Vexpan. Met de verlenging van het Premium Partnerschap onderstrepen beide organisaties het belang van samenwerking, kennisdeling en innovatie binnen het parkeer- en mobiliteitsdomein.
Lees meerOp de hoogte blijven?
Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.