Parkeerhuis met Amsterdamse gogme
Een nieuwe wijk in Amsterdam wordt een autoluw gebied. Voor het laden en lossen kunnen de bewoners bij hun woning of bedrijf komen. Onder enkele woonblokken worden aparte parkeergarages opgenomen, maar de hoofdvoorziening is parkeerhuis Oostenburg.
Met 704 parkeerplekken verdeeld over 9 en 10 splitlevel-niveaus. De totale hoogte van het parkeerhuis is 23,5 m. Deze voorziening is een samenwerking van woningcorporatie Stadgenoot, Q-Park, investeerder Holland Immo Group en Ten Brinke Group als ontwikkelende bouwer. Het dak is bekleed met sedum voor regenwaterbeheer en is tevens voorzien van 719 zonnepanelen waarmee de garage energie opwekt voor de eigen stroomvoorziening en voor 15 laadpalen voor elektrische auto’s. Met deze maatregelen behoort dit parkeerhuis tot de groenste Q-Park locaties in Amsterdam.
> Lees het volledige artikel op www.betonhuis.nl
Meer nieuws
IP Parking en ParkBee versterken samenwerking met directe integratie
IP Parking en ParkBee versterken hun samenwerking met een directe integratie tussen ons Parking Management System en het reserveringsplatform van ParkBee.
Lees meerVolkskrant: menselijke controle blijft essentieel bij inzet scanauto’s
Scanauto’s kunnen in korte tijd grote aantallen voertuigen controleren en vormen daarmee een effectief hulpmiddel voor handhaving. Tegelijkertijd blijkt uit de praktijk dat de technologie niet alle situaties kan duiden.
Lees meerOok niet besluiten is juridisch soms gewoon besluiten
Rechtbank fluit gemeente terug omdat zij geen verkeersbesluit nam en dit niet voldoende motiveerde.
Lees meerVexpan gaat in gesprek met Autoriteit Persoonsgegevens over rapport scanauto’s
Vexpan gaat in gesprek met de Autoriteit Persoonsgegevens over de inhoud van het rapport over de inzet van scanauto’s bij parkeerhandhaving.
Lees meerIn memoriam: Ruud van Dodeweerd
Vexpan heeft met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Ruud van Dodeweerd, oprichter en oud-directeur van Van Dodeweerd Parkingsupplies BV. Hij is op 29 maart jongstleden overleden.
Lees meerOVV en VNconstructeurs over opvolging aanbevelingen uit onderzoeksrapport parkeergarage
De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) heeft op 16 maart 2026 een notitie gepubliceerd over de opvolging van de aanbevelingen naar aanleiding van de instorting van de hellingbanen van een parkeergarage in Nieuwegein in mei 2024.
Lees meerOp de hoogte blijven?
Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.