Nederlandse communicatieprotocollen voor laden elektrische auto’s de standaard in de VS
In de ambitieuze plannen die de regering van de Amerikaanse president Joe Biden heeft afgekondigd om de VS versneld over te laten schakelen op elektrisch rijden, is een belangrijke rol weggelegd voor in Nederland ontwikkelde technologie. Alle laadinfrastructuur die wordt gebruikt in de VS, dient voortaan te voldoen aan twee belangrijke protocollen die in Nederland zijn ontwikkeld: OCPP en OCPI.
‘Nu Europa nog’
Zo garandeert de VS dat verschillende systemen door middel van een speciaal ontwikkelde standaardtaal op uniforme wijze met elkaar kunnen communiceren. ElaadNL en NKL roepen de Europese Unie op het voorbeeld van de VS te volgen.
Als het aan de regering Biden ligt worden er voor 2030, verspreid over de hele VS, 500.000 nieuwe laadpalen voor elektrische auto’s geplaatst die werken volgens de twee van oorsprong Nederlandse open protocollen. Dat blijkt uit de gedetailleerde toelichting die de Amerikaanse regering heeft gepubliceerd als aanvulling op de bekendmaking. Over een kleine zeven jaar dient ten minste de helft van alle nieuwe auto’s die in de VS worden verkocht elektrisch te zijn. Om al deze EV’s te kunnen laten rijden, is het nodig dat de EV-laadinfrastructuur verder wordt uitgebouwd. Voor het opladen van elektrische voertuigen komt 7,5 miljard dollar (7,1 miljard euro) beschikbaar.
Meer nieuws
Nieuwegein staat opladen elektrische auto met kabel over stoep toe
Nieuwegein maakt het voor inwoners zonder eigen oprit mogelijk om hun elektrische auto op te laden met stroom vanuit huis. Mits aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan.
Lees meerDigitaal ‘vangnet’ maakt weg vrij voor elektrische auto’s laden zonder overbelasting stroomnet
Door het opladen van elektrische auto’s lokaal slim aan te sturen en een digitaal ‘vangnet’ toe te voegen, kunnen veel meer EV's probleemloos geladen worden binnen zonder overbelasting van het stroom. Het onderzoeksproject SmoothEMS met Gridshield, wordt hiermee succesvol afgerond.
Lees meerProvincie Gelderland hergebruikt 191 oude laadpalen
Provincie Gelderland en Park&Charge gaan 191 laadpalen hergebruiken. Na een concessieperiode van 10 jaar zijn de laadpalen in 4 maanden tijd gereviseerd om minimaal tot 2032 in exploitatie te gaan volgens de nieuwe normen van de NEN.
Lees meerToelichting Vexpan op brandveiligheid in parkeergarages
Namens de parkeerbranche geeft Vexpan een nadere toelichting op brandveiligheid in parkeergarages. Dit is, niet alleen in de context van EV-voertuigen, al decennia lang een integraal onderdeel bij het ontwerp en de bouw van parkeerfaciliteiten.
Lees meer‘Kunstmatige intelligentie helpt energieconsumptie elektrisch vervoer slim te sturen’
Netbeheerders en energieleveranciers krijgen technologie tot hun beschikking om binnen Europa de energievraag en het stroomverbruik van elektrisch vervoer te kunnen sturen. Het Arnhemse bedrijf Deftpower ontwikkelt een platform.
Lees meerElektrische deelauto's gaan in Utrecht stroom terugleveren om netcongestie tegen te gaan
Vijfhonderd elektrische deelauto's van MyWheels worden vanaf maart 2025 in Utrecht ingezet als rijdende 'superbatterijen'. Op die manier willen projectpartners een overvol stroomnet tegengaan.
Lees meerOp de hoogte blijven?
Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.