Nationaal Parkeercongres 2021 goed ontvangen
Tijdens Vexpan Nationaal Parkeercongres 2021 hebben we stilgestaan bij de toekomst van parkeren: Parking Re-invented. Inspirerende keynote sprekers als Thomas Rau en Paul Iske deelden creatieve ideeën en briljante mislukkingen. Uit de reacties op de borrel en LinkedIn blijkt dat het online congres als ‘zeer interessant en leerzaam’ is ervaren.
Dagvoorzitter Lars Duursma en Vexpan bestuurslid Daniël di Tella heetten bijna 100 virtuele deelnemers welkom. De eerste spreker is Thomas Rau, die graag bijdraagt aan de discussie over duurzaamheid. De architect vraagt aandacht voor de verantwoordelijkheid die we hebben als gasten van de aarde. In zijn visie spreek je niet over klimaatverandering maar over bewustzijnsverandering.
Voordenken voor duurzaamheid
De visionair heeft het niet over nadenken maar voordenken. Niet over vastgoed, maar losgoed. Niet over producten, maar service. Hij nam duurzame voorbeelden mee met de circulaire verlichting op Schiphol, de 100% remontabele kantoorgebouw van de Triodos bank en zijn radicale ontwerp voor een turnaround terminal. Vergelijkbaar met een automatische parkeergarage waarbij auto’s bij een portaal automatisch worden opgenomen en op verzoek van de klant weer bij een centraal punt worden afgeleverd. Dat was toch jaren geleden al futuristisch.
Break-outsessies
In de break-out sessies ging Zeger Baelde van RDW in op de noodzaak van duurzaamheid in mobiliteit. De groei van elektrische auto’s, en daaraan parallel de ontwikkeling van laadinfrastructuur, gaat langzamer dan verwacht. Hij ziet noodzaak tot gedragsverandering met het doorvoeren van milieuzones voor een leefbaardere binnenstad met meer groen.
Parallel lichtte Eric Dubois van het Parkeeragentschap Brussel het gewestelijk mobiliteitsplan ‘Good Move 2020-2030’ toe. Het reduceren van aantal parkeerplaatsen op straat gaat niet lukken wanneer gemeenten vasthouden aan goedkope parkeervergunningen op straat. Henk Meurs van de Radboud Universiteit gaf zijn visie op de toekomstige mobiliteitsontwikkeling.
Axel Verstrael van Streetwaves vertelde over de slimme combinatie van een e-bikestalling met bergruimte en laadpunt die je met je eigen fietsslot afsluit. Er passen 7 stallingsplekken op 1 parkeerplek. Streetwaves is één van de 25 start-ups van het Mobility Lab programma.
Paul Rooijmans van Tranzer presenteerde de vele apps om allerlei onderdelen in de mobiliteitsketen te verkennen, boeken en betalen. Tranzer biedt met API’s de mogelijkheid om deze te koppelen op één platform. Met de mogelijkheid om mobiliteitsgedrag te sturen om capaciteitsproblemen te voorkomen. Denk aan inzicht geven in reistijd per vervoersmodus en prijsvariatie op piekmomenten.
Briljante mislukkingen
De inspirerende afsluiting is aan Paul Iske, Chief Faillure Officer van het “Instituut voor Briljante Mislukkingen”. Plan en realiteit vallen niet altijd samen. Dat is geen FAIL, maar een ‘first attempt in learning’. Dat mag wat hem betreft opgenomen worden als Universeel Mensenrecht: om briljant te mogen mislukken en daarvan te leren. Je wordt helemaal ‘Faalintelligent’ als je de patronen herkent.
Zijn voorstel voor een Vexpan Award voor de meest briljante mislukking op gebied van parkeren in Nederland vond veel bijval onder de deelnemers aan deze dag. Daarover werd in kleinere groepjes nog nagepraat tijdens de borrel, onder genot van de bij alle deelnemers thuisbezorgde BORRLBOX. De presentaties zijn opgenomen. De deelnemers aan Vexpan Nationaal Parkeercongres 2021 ontvangen de link.
Wij willen de sprekers bedanken, maar ook de projectgroep en onze premium partners en sponsors voor het mogelijk maken van dit Vexpan Nationaal Parkeercongres.
Meer nieuws
Tijd voor een nieuwe (parkeer)balans
Zijn het nieuwe inzichten die een nieuw tijdperk inluiden voor autogebruik en autoparkeren?
Lees meerVoorkomen van corrosie door laadpalen parkeergarages?
Door de energietransitie krijgen we steeds meer te maken met systemen die DC-stromen produceren en erop werken. Zoals laadpalen. Veel produceren een te hoge DC-lekstroom met alle bijkomende gevaren.
Lees meerNieuw afwegingskader voor plaatsen snelladers
Waar en hoe kunnen gemeenten het beste snelladers plaatsen binnen de openbare laadinfrastructuur? Nieuwe afwegingskader van NKL Nederland.
Lees meerMinister Harbers: 'Blijf auto de ruimte geven'
Minister Harbers presenteert zijn Ontwikkelagenda Automobiliteit waarin hij oproept de auto de ruimte te blijven geven, in alle delen van ons land. De auto heeft ook in de toekomst een belangrijke rol.
Lees meerFifi4Marine nieuw lid Vexpan
Graag heet Vexpan FiFi4Marine van harte welkom als nieuw lid bij de branchevereniging. FiFi4Marine (FF4M) ontwikkelt en produceert een compleet assortiment ECO-brandblusapparatuur en standalone systemen, speciaal voor het blussen van branden veroorzaakt door Lithium batterijen.
Lees meerAndere kijk op parkeren?
In een recente bijdrage op Gebiedsontwikkeling.nu werd onlangs een lans gebroken voor een andere blik op parkeren.
Lees meer