Kosten parkeervergunning flink gestegen in diverse gemeenten

Gepubliceerd op: 08 mei 2024

Mensen die een vergunning nodig hebben om hun auto in de buurt van hun woning te parkeren, betalen daarvoor vaak meer dan een paar jaar geleden.

 

In zes van de tien gemeenten met een parkeervergunninggebied zijn de kosten sinds 2021 gestegen. De prijs van een parkeervergunning verschilt sterk per gemeente. Dat blijkt uit een analyse van het ANP, dat voor alle gemeenten achterhaalde of bewoners op dit moment een parkeervergunning nodig hebben. De cijfers zijn vergeleken met die van 2021, toen het ANP dit onderzoek eveneens uitvoerde.

 

Dit jaar hebben 147 van de 342 gemeenten minstens één gebied waarvoor een parkeervergunning nodig is. Sommige gemeenten hebben meerdere vergunningszones met verschillende prijzen. In die gevallen is gekeken naar het jaartarief van de duurste parkeervergunning. Gemiddeld steeg het tarief van de duurste vergunning met bijna 9 procent.

 

Meer informatie
> Lees het hele artikel op de website van AutoWeek
> Bron: ANP

Tags

parkeervergunninggebied parkeervergunning ANP

Meer nieuws

Download nu de mobiele Vexpan app

Vexpan heeft vanaf nu een eigen app! Met deze app heb je altijd en overal toegang tot belangrijke informatie, nieuws en communicatie binnen het netwerk van Vexpan.

Lees meer

Vexpan lidmaatschap speciaal voor zzp’ers

Met een specifiek zzp tarief wil Vexpan het voor zelfstandige professionals makkelijker maken om zich bij het netwerk aan te sluiten en actief mee te doen in de kennisuitwisseling binnen de branche.

Lees meer

Continental Car Parks tekent aannemingsovereenkomst voor parkeerhub in Het Zijdekwartier Arnhem

De multifunctionele parkeerhub wordt ontwikkeld in opdracht van Van de Klok en BPD en vormt een belangrijke mobiliteitsoplossing binnen de gebiedsontwikkeling van circa 600 nieuwe woningen.

Lees meer

Goldbeck realiseert parkeergarage Hendrik Dock in Vlissingen

Goldbeck heeft van Kennedy West Vastgoed de opdracht gekregen voor de realisatie van parkeergarage Hendrik Dock in Vlissingen.

Lees meer

Betaaloplossing met low power mode voor straatparkeren

CCV heeft een nieuwe low power mode geïntroduceerd voor betaaloplossingen in on‑street parkeeromgevingen. Deze functionaliteit is met name relevant voor installaties die werken op zonne‑energie.

Lees meer

Car Parks realiseert groene parkeerhub dNK Schiedam

Na een intensieve periode van ontwikkelen heeft Car Parks de aannemingsovereenkomst getekend met Waal voor de realisatie van parkeerhub De Nieuwe Kethelpoort in Schiedam.

Lees meer
1 2 3 75

Nog geen lid?

Word ook lid. Vele Vexpan voordelen:

  • Gratis naar Vexpan Nationaal Parkeercongres
  • Korting op diverse evenementen zoals de lunchbijeenkomsten
  • Kennis delen, netwerk opbouwen, meedenken aan het jaarprogramma en ervaring opdoen
Meer voordelen als lid