Wethouder Amsterdam: 'P+R-terreinen moeten kostenneutraal worden'

Gepubliceerd op: 10 mei 2023

Het voor 1 euro in de daluren parkeren op park en ride-locaties in de stad is vanaf 1 juli 2023 verleden tijd. De prijs stijgt naar 6 euro per dag. Het spitstarief wordt ook verhoogd: van 8 naar 13 euro per dag. Ook zal het totaal aantal plekken gaan afnemen: P+R Zeeburg I sluit volgend jaar, en het is nog maar de vraag of er toekomst is voor Zeeburg II en Noord.

 

De P+R-terreinen zijn voor de gemeente nu niet ‘kostenneutraal’ en moeten dat wel worden, schrijft wethouder Melanie van der Horst (Verkeer) in een brief aan de gemeenteraad. Ze zouden de gemeente bij behoud van de huidige tarieven anders namelijk behoorlijke tekorten opleveren: in 2023 3,6 miljoen euro, in 2024 3,9 miljoen euro en in 2025 4,0 miljoen euro.

 

Omdat er weinig mogelijkheden zijn om de lasten van de terreinen te verminderen, is besloten dat de baten verhoogd moeten worden in de vorm van een hoger parkeertarief, schrijft Van der Horst. Die zijn sinds 2012 niet meer aangepast. En dat terwijl de tarieven van parkeren op straat in 2019 al wel fiks zijn verhoogd.

 

‘Acceptabel’
Volgens de wethouder is uit klanttevredenheidsonderzoeken gebleken dat gebruikers een stijging van het daltarief naar ongeveer 7,50 euro acceptabel vinden. De nieuwe prijs van 6 euro zou voor de meeste bezoekers nog steeds een ‘aantrekkelijk tarief’ zijn volgens haar.

 

Verder schrijft de wethouder dat de zogenaamde ‘centrumcheck’ (waarbij wordt gecheckt door middel van de ov-reishistorie of iemand echt doorgereisd is naar het centrum) komt te vervallen. In plaats daarvan wordt gecontroleerd of iemand überhaupt overstapt op het ov, naar waar dan ook in de stad. Daar wordt misschien ook deelvervoer aan toegevoegd. Dit allemaal met het doel om het gebruik van de parkeerterreinen breder in te zetten en het gebruik makkelijker te maken.

 

Meer informatie

> Bron en lees meer op de site van AT5

Tags

P+R tarieven klanttevredenheidsonderzoek

Meer nieuws

Parkeerbeleid en het effect op de populariteit van de miniauto in Amsterdam

Amsterdam past regeling emissieloze brommobielen en miniauto's aan.

Lees meer

Intertraffic Amsterdam & EPA Parking Day 2026

Terugblik op waardevolle bijeenkomsten tijdens Intertraffic en EPA Parkingday.

Lees meer

Verplaatsings- en Bestedingsonderzoek 2025: bereikbaarheid blijft belangrijke randvoorwaarde

Begin februari zijn de resultaten gepubliceerd van het Verplaatsings- en Bestedingsonderzoek 2025. Inschrijving 2026 is gestart.

Lees meer

CROW: nieuwe Leidraad Toegankelijkheid

CROW publiceerde de Leidraad Toegankelijkheid, gericht op het toegankelijk inrichten, beheren en handhaven van de openbare ruimte en mobiliteitsvoorzieningen.

Lees meer

De menselijke maat in een veranderende parkeerwereld: een interview met Hans ten Barge

In de reeks "Markante personen in de parkeerwereld" spreken we vandaag met Hans ten Barge.

Lees meer

Van parkeerdruk naar leefruimte

Ede en Den Haag laten zien dat door parkeren te benaderen als een gedragsvraag, ruimte kan ontstaan voor leefbaarheid, woningbouw en betaalbaarheid.

Lees meer
1 2 3 55

Op de hoogte blijven?

Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.

Ja, stuur mij de nieuwsbrief