Vandaag 29 augustus opent een bijzondere parkeergarage: de Vijzelgrachtgarage in Amsterdam. De garage is volautomatisch. De automobilist rijdt dan niet zelf de garage in of uit, maar parkeert de auto in 1 van de 3 lifthuisjes en stapt uit. Het parkeersysteem parkeert de auto, zoals ook te zien is in de video.
Volautomatische parkeergarage Vijzelgracht Amsterdam geopend
De 270 autoplekken in de Vijzelgrachtgarage, die bovenop een metrostation ligt maar onder de straat, zijn alleen voor vergunninghouders uit de buurt. De garage zorgt ervoor dat de Vijzelbuurt parkeerluw gemaakt kan worden. Gemeente Amsterdam gaat het komend jaar starten met het weghalen van parkeerplaatsen op straat. Zo ontstaat meer ruimte voor voetgangers, fietsers en groen en wordt de buurt leefbaarder.
De garage heeft ongeveer 20 miljoen euro gekost, circa 74.000 euro per ondergrondse parkeerplek dus. Stephan van Tilburg, technisch projectmanager van de gemeente, vindt het dat bedrag waard. “Ik vind het een toegevoegde waarde voor de stad en buurt. Je moet ook vooral kijken wat het oplevert voor de buurtbewoners.”
Lees hier ook het verslag van at5 en bekijk de video
Meer nieuws
Parkeerbeleid en het effect op de populariteit van de miniauto in Amsterdam
Amsterdam past regeling emissieloze brommobielen en miniauto's aan.
Lees meerIntertraffic Amsterdam & EPA Parking Day 2026
Terugblik op waardevolle bijeenkomsten tijdens Intertraffic en EPA Parkingday.
Lees meerVerplaatsings- en Bestedingsonderzoek 2025: bereikbaarheid blijft belangrijke randvoorwaarde
Begin februari zijn de resultaten gepubliceerd van het Verplaatsings- en Bestedingsonderzoek 2025. Inschrijving 2026 is gestart.
Lees meerCROW: nieuwe Leidraad Toegankelijkheid
CROW publiceerde de Leidraad Toegankelijkheid, gericht op het toegankelijk inrichten, beheren en handhaven van de openbare ruimte en mobiliteitsvoorzieningen.
Lees meerDe menselijke maat in een veranderende parkeerwereld: een interview met Hans ten Barge
In de reeks "Markante personen in de parkeerwereld" spreken we vandaag met Hans ten Barge.
Lees meerVan parkeerdruk naar leefruimte
Ede en Den Haag laten zien dat door parkeren te benaderen als een gedragsvraag, ruimte kan ontstaan voor leefbaarheid, woningbouw en betaalbaarheid.
Lees meerOp de hoogte blijven?
Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.