Nieuwe trend: kenteken verbergen om parkeerboete te voorkomen

Gepubliceerd op: 25 oktober 2024

In Rotterdam lijkt een nieuwe trend geboren: in verschillende wijken in de stad zijn auto’s gespot waarvan op subtiele en minder subtiele wijze het kenteken is verstopt. Eigenaren hopen hiermee parkeerboetes te voorkomen. De Rotterdamse VVD heeft inmiddels raadsvragen gesteld over deze ‘parkeeraso’s’, zo staat op Rijnmond.nl. 

 

In Vreewijk spotte OPEN Rotterdam een paar van zulke auto’s waarvan de kentekens waren afgeplakt. Ook vanuit andere wijken duiken foto’s op.

 

Verbergen mag niet
Het verbergen van kentekenborden mag uiteraard niet, toch kunnen Rotterdammers op social media er begrip voor opbrengen. Zij geven bijvoorbeeld de hoge parkeerkosten de schuld. Aan de andere kant vinden ook veel mensen de actie asociaal.

 

Raadsvragen
De Rotterdamse VVD heeft naar aanleiding van de berichtgeving van OPEN Rotterdam schriftelijke vragen aan de wethouder gesteld. “Naast het ontlopen van kosten houden deze parkeeraso’s tevens parkeerplekken bezet van bewoners en bezoekers die wel gewoon betalen. De Rotterdamse VVD wil weten hoe groot dit probleem is en voorkomen dat dit een trend gaat worden in de stad.”

  

Meer informatie
> Lees het hele bericht op rijnmond.nl 

Tags

parkeerboete kenteken afdekken betaald parkeren

Meer nieuws

Parkeerbeleid en het effect op de populariteit van de miniauto in Amsterdam

Amsterdam past regeling emissieloze brommobielen en miniauto's aan.

Lees meer

Intertraffic Amsterdam & EPA Parking Day 2026

Terugblik op waardevolle bijeenkomsten tijdens Intertraffic en EPA Parkingday.

Lees meer

Verplaatsings- en Bestedingsonderzoek 2025: bereikbaarheid blijft belangrijke randvoorwaarde

Begin februari zijn de resultaten gepubliceerd van het Verplaatsings- en Bestedingsonderzoek 2025. Inschrijving 2026 is gestart.

Lees meer

CROW: nieuwe Leidraad Toegankelijkheid

CROW publiceerde de Leidraad Toegankelijkheid, gericht op het toegankelijk inrichten, beheren en handhaven van de openbare ruimte en mobiliteitsvoorzieningen.

Lees meer

De menselijke maat in een veranderende parkeerwereld: een interview met Hans ten Barge

In de reeks "Markante personen in de parkeerwereld" spreken we vandaag met Hans ten Barge.

Lees meer

Van parkeerdruk naar leefruimte

Ede en Den Haag laten zien dat door parkeren te benaderen als een gedragsvraag, ruimte kan ontstaan voor leefbaarheid, woningbouw en betaalbaarheid.

Lees meer
1 2 3 55

Op de hoogte blijven?

Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.

Ja, stuur mij de nieuwsbrief