Gold Award voor parkeergarage Garenmarkt

Gepubliceerd op: 12 maart 2021

Deze week heeft wethouder Ashley North (Duurzame Mobiliteit, gemeente Leiden) een ESPA Gold Award ontvangen voor Parkeergarage Garenmarkt. Met deze onderscheiding toont de parkeerbranche zijn waardering voor de hoge kwaliteit en het gebruikersgemak van de jongste parkeergarage in Leiden.

 

In aanwezigheid van Daniel di Tella (bestuurslid Vexpan) gaf wethouder North het Gold-Award-bordje direct een ereplaats in de parkeergarage. Parkeergarage Garenmarkt is de vierde garage in Leiden die met goud wordt bekroond; eerder kregen parkeergarages Lammermarkt en Soestdijkkade en Ringkade bij het Kooiplein deze award. Kortom, Leiden kent inmiddels een viertal hoogwaardige parkeergarages.

 

Meteen al op de openingsdag medio februari 2020 bleek de nieuwe parkeergarage met 425 parkeerplaatsen ongekend populair, mede vanwege de aanrijroute en de locatie in de binnenstad. De moderne architectuur en verlichting geven de garage een prettige sfeer. De kentekenherkenning bij de slagboom en dynamische verwijsborden dragen bij aan het gemak. Daarna brak de coronacrisis uit en daalde het aantal bezoekers aan de stad en dus ook parkeerders in de garage sterk.

 

Door de plannen voor een autoluwe binnenstad en de invoering van vergunninghouderplaatsen in vrijwel de hele Leidse binnenstad, zullen meer parkeerders in de toekomst gebruikmaken van de parkeergarages in en rond het centrum. Leiden heeft met de bouw van twee ondergrondse parkeergarages alvast voorgesorteerd op de toekomst: auto’s worden buiten het zicht geparkeerd en er komt ruimte vrij voor recreatie, extra woningen en groen. Zoals het mooie groene plein dat boven op de Garenmarkt is aangelegd. Ook het ruime aantal laadplekken voor elektrische auto’s – 25 in totaal – toont dat Parkeergarage Garenmarkt klaar is voor de toekomst.

 

> Foto: Buro JP

Tags

parkeergarage espa

Meer nieuws

Samenwerking Vexpan met HAN Automotive

Vexpan gaat samenwerken met Hogeschool van Arnhem en Nijmegen (HAN). De branchevereniging staat voor kennis opbouwen en delen. Daarin is HAN Automotive een waardevolle toevoeging.

Lees meer

Behoefte aan betaalbare parkeergarage om de hoek

Hoe denkt Nederland over parkeren op straat en in garages? EasyPark deed onderzoek. Automobilisten willen best parkeren in garages, maar vinden kosten te hoog.

Lees meer

Abel Sensors nieuw lid Vexpan

Vexpan heet Abel Sensors welkom als nieuw lid van Platform voor Parkeren Nederland. Dit technologisch ontwikkelbedrijf in Delft maakt realtime dataoplossingen door toepassing van slimme sensoren.

Lees meer

Voorbereiden op Wet kwaliteitsborging (Wkb) voor het bouwen

Bouwend Nederland licht de belangrijkste informatie over de Wet kwaliteitsborging voor het bouwen kort en krachtig toe op hun site, inclusief een animatievideo. Wkb gaat vooralsnog in op 1 januari 2024.

Lees meer

Volautomatische parkeergarage Vijzelgracht Amsterdam geopend

De garage, die bovenop het metrostation ligt, telt 270 parkeerplekken en zit op een heel andere manier in elkaar dan de meeste parkeergarages.

Lees meer

Vier op de tien Nederlanders willen af van autobezit

Ruim vier op de tien Nederlanders zijn van mening dat we af moeten van het idee dat iedereen een eigen auto moet hebben. Met name de milieu-impact van autorijden wordt hiervoor als argument aangehaald.

Lees meer
1 2 3 31

Op de hoogte blijven?

Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.

Ja, stuur mij de nieuwsbrief