ESPA-award voor parkeergarage P3 VU Campus
Parkeergarage P3 VU Campus is onderscheiden met een European Standard Parking Award (ESPA). Deze award is dé erkenning voor parkeergarages van een hoge kwaliteit. Jan Paul Paardekooper, directeur parkeerbedrijf VU-VUmc, heeft samen met Niek Schonewille, vertegenwoordiger van beheerder PCH Parking & Facility Services, het kwaliteitslabel ontvangen uit handen van Daniel di Tella, bestuurslid van de Vexpan, het platform voor parkeren in Nederland.
Parkeergarage P3 VU Campus biedt plaats aan 600 auto’s en 1600 fietsen en telt 25 laadplekken voor elektrische auto’s. In het rapport wordt de garage omschreven als “Een zakelijke garage die goed verlicht is waardoor het erg prettig is voor de gebruiker. Vexpan is onder de indruk van de toegepaste verlichting van het voetgangerslooppad, in combinatie met de muurverlichting, waardoor deze zeer goed herkenbaar is voor zowel voetgangers als automobilisten.”
Met de ontvangst van deze ESPA zijn nu drie van de vijf parkeergarages die het Parkeerbedrijf VU-VUmc beheert, onderscheiden met dit kwaliteitskeurmerk. In 2015 en 2012 hebben respectievelijk garages P1 VUmc en P2 VUmc deze onderscheiding mogen ontvangen. Paardekooper is trots op de onderscheiding: “Niet alleen zijn de parkeermogelijkheden bij het ziekenhuis en de polikliniek van het Amsterdam UMC-locatie VUmc en de Vrije Universiteit door de komst van deze garage fors uitgebreid. Door de ESPA onderscheiding weten bezoekers dat ze parkeren in een omgeving die voldoet aan hoge Europese kwaliteitsnormen, zoals in ons geval, op het gebied van verlichting, gebruiksgemak, veiligheid en comfort.”
De ESPA is in het leven geroepen door de Europese parkeerbranche om de kwaliteit, de veiligheid en de klantvriendelijkheid van parkeergarages te verhogen. Het is een onderscheiding die namens de Europese Parkeer Associatie (EPA) wordt verstrekt en in Nederland wordt toegekend door Vexpan, Platform Parkeren Nederland.
Meer informatie
> Fotograaf: Too van Velzen
Meer nieuws
Samenwerking Vexpan met HAN Automotive
Vexpan gaat samenwerken met Hogeschool van Arnhem en Nijmegen (HAN). De branchevereniging staat voor kennis opbouwen en delen. Daarin is HAN Automotive een waardevolle toevoeging.
Lees meerBehoefte aan betaalbare parkeergarage om de hoek
Hoe denkt Nederland over parkeren op straat en in garages? EasyPark deed onderzoek. Automobilisten willen best parkeren in garages, maar vinden kosten te hoog.
Lees meerAbel Sensors nieuw lid Vexpan
Vexpan heet Abel Sensors welkom als nieuw lid van Platform voor Parkeren Nederland. Dit technologisch ontwikkelbedrijf in Delft maakt realtime dataoplossingen door toepassing van slimme sensoren.
Lees meerVoorbereiden op Wet kwaliteitsborging (Wkb) voor het bouwen
Bouwend Nederland licht de belangrijkste informatie over de Wet kwaliteitsborging voor het bouwen kort en krachtig toe op hun site, inclusief een animatievideo. Wkb gaat vooralsnog in op 1 januari 2024.
Lees meerVolautomatische parkeergarage Vijzelgracht Amsterdam geopend
De garage, die bovenop het metrostation ligt, telt 270 parkeerplekken en zit op een heel andere manier in elkaar dan de meeste parkeergarages.
Lees meerVier op de tien Nederlanders willen af van autobezit
Ruim vier op de tien Nederlanders zijn van mening dat we af moeten van het idee dat iedereen een eigen auto moet hebben. Met name de milieu-impact van autorijden wordt hiervoor als argument aangehaald.
Lees meer