B&W Amstelveen: 'Betaald parkeren geen melkkoe'
Het parkeerbeleid in Amstelveen geen melkkoe, zo schrijft het college van Amstelveen in een raadsbrief. Het plan om betaald parkeren stapsgewijs in bijna heel de gemeente in te voeren, stuitte op weerstand van bewoners en werd eerder al deels van tafel geveegd door een bezwaarcommissie. “Het parkeerbeleid is niet gericht op het maximaliseren van inkomsten, maar op het voorkomen van parkeeroverlast voor inwoners.”
“In tegenstelling tot andere gemeenten is het tarief voor parkeervergunningen in Amstelveen kostendekkend. De som van de totale inkomsten uit alle parkeervergunningen samen en de daaraan gerelateerde uitgaven zijn ongeveer even hoog.” Ook lukt het om de vergunningen relatief goedkoop te houden, omdat de kosten van de parkeerhandhaving verrekend worden in de kosten van de parkeerboetes en niet in de vergunningen, zo beargumenteert het college. Dankzij die regeling kost een eerste bewonersvergunning in Amstelveen 40 euro in het eerste jaar. “In bijvoorbeeld Amsterdam kost een eerste bewonersvergunning tussen de 110 euro en 650 euro per jaar.”
Eind oktober kondigde het gemeentebestuur aan betaald parkeren in heel Amstelveen te willen invoeren. Het college zag steeds meer bezoekers van Amsterdam, werknemers van de Zuidas of reizigers van Schiphol die Amstelveen als gratis ‘parkeerterrein’ gebruiken. Om parkeeroverlast voor bewoners tegen te gaan moest er betaald parkeren komen. “Dit veroorzaakt echter vaak een olievlekwerking, waardoor de overlast zich binnen de gemeentegrenzen verplaatst. Daarom wil het college betaald parkeren in heel Amstelveen invoeren.”
Meer informatie
> Raadsbrief
Meer nieuws
Oproep tot betrokkenheid Rijksoverheid bij parkeren
Aandacht voor parkeren is een belangrijk onderdeel van de versnelling van woningbouw. Dat geeft de parkeerbranche graag mee aan het nieuwe kabinet.
Lees meerPOET‑actualisatie in Den Haag
Den Haag actualiseert het parkeervergunningensysteem en POET om parkeerdruk te verlagen.
Lees meerLeiden presenteert evaluatie autoparkeren binnenstad
Leiden publiceert de evaluatie van het parkeerbeleid in de binnenstad. Wat betekent dit voor gemeenten en waarom leidt parkeren elders tot meer discussie? Een analyse voor beleidsmakers en parkeerprofessionals.
Lees meerHoge Raad: kosten parkeersysteem mogen worden doorberekend
De Hoge Raad bevestigt dat gemeenten parkeersysteemkosten, zoals scanauto’s en parkeerapps, mogen doorberekenen in naheffingen.
Lees meerVNG roept gemeenten op om informatie over gehandicaptenparkeren duidelijker vindbaar te maken
Lees meerBureau de Groot Volker verlengt premium partnerschap met Vexpan
Bureau de Groot Volker verlengt premium partnerschap met Vexpan. Bestuursleden Peter Dingemans en Arnold Geytenbeek gingen namens Vexpan op ledenbezoek.
Lees meerOp de hoogte blijven?
Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.