P+R Parkeergarage Station Ede-Wageningen
Bij het Polarbearsplein in Ede vordert de bouw van de nieuwe vijflaags P+R parkeergarage volgens planning. De moderne P+R Station Ede-Wageningen, onderdeel van de vernieuwde stationsomgeving, biedt straks meer dan 500 parkeerplaatsen en versterkt de verbinding tussen autoverkeer en openbaar vervoer. Een project van Carparks.
Betonwerk en staalconstructie
Op dit moment wordt gewerkt aan het betonwerk van de kelderbak. Vanaf morgen zal ook de staalconstructie aan de hellingbaanzijde van start gaan. De betonwerkzaamheden van de inrit starten binnenkort, met een oplevering van het project in het tweede kwartaal van 2026.
Projectleider Erik Rozeboom vertelt: “De beperkte ruimte rondom het station in combinatie met de intensieve verkeersstromen vormt een uitdaging, maar ons team is goed op elkaar ingespeeld en werkt efficiënt om de planning te halen.” Werkvoorbereider Lauri Hulleman voegt vervolgens toe: “Het is mooi om te zien hoe de verschillende onderdelen van de parkeergarage vorm krijgen. De kelderbak is bijna gereed, de torenkraan staat en straks gaat de staalconstructie een duidelijk beeld geven van de uiteindelijke structuur.”
“De beperkte ruimte rondom het station in combinatie met de intensieve verkeersstromen vormt een uitdaging, maar ons team is goed op elkaar ingespeeld en werkt efficiënt om de planning te halen.”
Over het project
De P+R parkeergarage bij Station Ede-Wageningen is ontworpen door Haskoning en berekend door JVZ Ingenieurs. Met vijf verdiepingen en ruim 500 parkeerplaatsen draagt de nieuwe garage bij aan een toegankelijke en comfortabele parkeerervaring voor zowel inwoners als bezoekers van Ede.
Meer informatie
> Bron: carparks.nl
> Gemeente Ede, lid van Vexpan en Commissie Gemeenten
Meer nieuws
Parkeergarage Haarlemmerstraat blijft voorlopig gesloten
Het schadeonderzoek in Parkeergarage Haarlemmerstraat in Leiden is afgerond, maar het herstelplan is nog niet definitief. De parkeergarage kan pas weer open na de herstelwerkzaamheden, zomer 2026.
Lees meerGebiedsontwikkeling Haarlem: 'The Park meer dan een parkeergarage'
De komende jaren verandert Schalkwijk Midden in Haarlem van een kantorengebied in een ‘stad tussen de bomen’. Voor bouwproject ROOTZ ontwerpt Architectenbureau wUrck een parkeerhub (The Park).
Lees meerHerstel parkeergarage Nieuwegein start met innovatieve aanpak
De parkeergarage Nieuwegein bij het St. Antonius Ziekenhuis herrijst uit zijn as na een dramatische instorting vorig jaar. Nu, met de start van herstelwerkzaamheden in de week van 20 oktober, zet aannemer MVB Bouw een frisse, robuuste constructie neer die toekomstbestendiger moet worden.
Lees meerParkeren is de oplossing (en niet het probleem)!
Op 17 en 18 september nam Eefke Verheij namens de redactie Vexpansie deel aan de 21e editie van de European Parking Conference & Exhibition in Brussel. Het thema was ‘Reshaping Urban Space’. Een persoonlijk verslag.
Lees meerP+R Parkeergarage Station Ede-Wageningen
Bij het Polarbearsplein in Ede vordert de bouw van de nieuwe vijflaags P+R parkeergarage volgens planning. De moderne P+R Station Ede-Wageningen biedt straks meer dan 500 parkeerplaatsen.
Lees meerRapport OVV instorting hellingbanen parkeergarage Nieuwegein een wake-upcall
Het eindrapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) over de instorting van de hellingbanen van de parkeergarage in Nieuwegein is een wake-upcall: tijd om structurele verbeteringen door te voeren in ontwerp, bouw én onderhoud van parkeergarages in Nederland.
Lees meerOp de hoogte blijven?
Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.