Parkeren met maximale tijdsduur afgeschaft
Op sommige plekken in Amsterdam kan men in bepaalde gevallen ook tegen een laag tarief, voor een beperkte tijd parkeren. Bijvoorbeeld op de parkeerplaatsen bij sportvelden of winkelstraten. Wie er langer staat, ontvangt een parkeerbon. De Hoge Raad heeft echter bepaald dat dit niet mag. Daarom gelden vanaf 5 juni ook op deze plekken de normale parkeertijden en –tarieven. De gemeente legt uit waarom.
In veel delen van de stad waar betaald parkeren geldt, zijn ook gebieden waar een maximale parkeerduur geldt. Parkeerders mogen er bijvoorbeeld maximaal een uur staan, soms ook tegen een apart tarief. Als die parkeerduur verstreken is, mag men 1 of 2 uur niet meer in datzelfde gebied staan. We noemen dit parkeerduurbeperking. Daarmee zorgen we ervoor dat er voldoende plek is om te parkeren, bijvoorbeeld bij winkelstraten en sportvelden en voorkomen we parkeeroverlast.
Hoge Raad: geen parkeerbon na afloop maximale parkeertijd
In Amsterdam betaalt men via de parkeerautomaat of een parkeer-app voor parkeren. Parkeergeld is een vorm van belasting. Scanauto’s controleren of er voor kentekens parkeergeld is betaald. Als dat niet zo is, ontvangt de parkeerder een parkeerbon (naheffingsaanslag). Op plekken waar een maximale parkeerduur geldt kan de parkeerder niet voor een langere tijdsduur betalen dan dit maximum. Wie daarna nog staat geparkeerd, krijgt een parkeerbon. Volgens de uitspraak van de Hoge Raad mag dat niet. Het is na afloop van de maximale parkeertijd namelijk niet toegestaan parkeerbelasting te heffen. De gemeente mag dus ook geen parkeerbon uitschrijven.
> Lees meer (Bron: gemeente Amsterdam)
Meer nieuws
Oproep tot betrokkenheid Rijksoverheid bij parkeren
Aandacht voor parkeren is een belangrijk onderdeel van de versnelling van woningbouw. Dat geeft de parkeerbranche graag mee aan het nieuwe kabinet.
Lees meerPOET‑actualisatie in Den Haag
Den Haag actualiseert het parkeervergunningensysteem en POET om parkeerdruk te verlagen.
Lees meerLeiden presenteert evaluatie autoparkeren binnenstad
Leiden publiceert de evaluatie van het parkeerbeleid in de binnenstad. Wat betekent dit voor gemeenten en waarom leidt parkeren elders tot meer discussie? Een analyse voor beleidsmakers en parkeerprofessionals.
Lees meerHoge Raad: kosten parkeersysteem mogen worden doorberekend
De Hoge Raad bevestigt dat gemeenten parkeersysteemkosten, zoals scanauto’s en parkeerapps, mogen doorberekenen in naheffingen.
Lees meerVNG roept gemeenten op om informatie over gehandicaptenparkeren duidelijker vindbaar te maken
Lees meerBureau de Groot Volker verlengt premium partnerschap met Vexpan
Bureau de Groot Volker verlengt premium partnerschap met Vexpan. Bestuursleden Peter Dingemans en Arnold Geytenbeek gingen namens Vexpan op ledenbezoek.
Lees meerOp de hoogte blijven?
Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.