Onderzoek in De Telegraaf: daling drukte koopavond

Gepubliceerd op: 05 december 2023

In de Telegraaf heeft een artikel gestaan over de vermindering in populariteit van de koopavond. Er is een onderzoek uitgevoerd naar de drukte van de koopavond op donderdag en op vrijdag. Hiervoor zijn de passantenaantallen van de desbetreffende dag in september en oktober van dit jaar vergeleken met deze dagen in dezelfde maanden vorig jaar. De daling wordt ook betrokken bij het opstellen van de nieuwe kencijfers door het CROW. 

 

“Het is nu zeker de helft rustiger dan tien jaar geleden”, zegt Huib Lubbers. Hij is directeur van Bureau RMC, dat met sensoren passanten in binnensteden telt. De animo voor de koopavond loopt al jaren terug en het dieptepunt is nog niet bereikt, zo blijkt.

 

Zowel op donderdag- als vrijdagavond is het nu rustiger in de winkelstraten dan een jaar geleden. Het gaat om een afname van respectievelijk 17,3 en 19,9 procent. Bureau RMC vergeleek op verzoek van De Telegraaf de tellingen in september en oktober van vorig jaar met die van dezelfde maanden dit jaar. De onderzoekers keken naar vijftien steden met een koopavond op donderdag en naar zes steden met een koopavond op vrijdag.

 

In bijna alle steden is sprake van een forse daling. Vooral tussen 2013 en 2018 werd het tijdens de koopavond veel rustiger in de winkelstraten, zegt Lubbers van Bureau RMC. Mensen gingen vaker via internet kopen, de koopzondag werd steeds populairder en winkels hielden ook op andere dagen langer de deuren open. Kortom: “Er zijn zo veel alternatieven voor de koopavond gekomen.”  Lubbers is wel verrast door de nieuwe cijfers. “Ik had verwacht dat de forse daling achter de rug zou zijn.”

 

Meer informatie
> Lees meer hierover op www.rmc.nl en www.telefgraaf.nl

Tags

kencijfers koopavond parkeren

Meer nieuws

Sekswerkbedrijf als idee tijdelijke invulling parkeergarage Utrecht

Vanaf september 2025 is de gemeente Utrecht eigenaar van parkeergarage Paardenveld. Na 2035 gaan ze dit gebied opnieuw inrichten. De gemeente denkt nu na over de invulling van de parkeergarage, bijvoorbeeld een klein sekswerkbedrijf.

Lees meer

EasyPark Group neemt Flowbird over

EasyPark Group, aanbieder van digitale parkeer- en mobiliteitsoplossingen, heeft de Flowbird Group overgenomen. Deze maakt het verder digitaliseren van stedelijke mobiliteit mogelijk en draagt bij aan het verbeteren van de leefbaarheid in steden.

Lees meer

Normalisatie brandveiligheid: wat zijn de uitdagingen?

Normalisatie is in de praktijk een dynamisch proces dat vraagt om flexibiliteit en samenwerking. Wat zijn de specifieke issues als het gaat om brandveiligheid? Consultant NEN deelt de achtergronden, de stakeholders en de belangen.

Lees meer

Amsterdamse Parkeergarage Marnix ontvangt ESPA Gold Award

Onlangs ontving de Amsterdamse parkeergarage Marnix onder de Singelgracht de ESPA Gold Award. De prijs werd toegekend vanwege de uitstekende naleving van moderne eisen voor een parkeergarage.

Lees meer

Instorten parkeergarage Nieuwgein geen slachtoffers wel trauma's

Stofwolken vallen woest op hen neer, het wordt aardedonker, het regent gruis en stenen. ,,We gaan dood! We gaan dood!’’ schreeuwt ze. Voor het eerst vertelt de laatste bezoeker van de rampgarage in Nieuwegein haar verhaal aan AD. 

Lees meer

Bewoners Delft vinden parkeerplaatsen te smal

Bewoners van een straat in Delft zijn niet blij met extra parkeervak. Volgens hen zijn die namelijk veel te smal: ‘Ik moet via de passagiersstoel naar binnen klimmen’. Zo is te lezen op AD Delft. 

Lees meer
1 2 3 23

Op de hoogte blijven?

Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.

Ja, stuur mij de nieuwsbrief