Kabinet presenteert Actieagenda Auto met aandacht voor elektrisch rijden
Minister Barry Madlener van Infrastructuur en Waterstaat heeft rond de kerst de Actieagenda Auto ‘Toekomstperspectief Automobiliteit’ gepresenteerd. In zijn begeleidende brief aan de Tweede Kamer schrijft de minister dat de mobiliteitssector snel verduurzaamt en dit nodig blijft om zicht te houden op klimaatneutrale mobiliteit in 2050. Met daarin ook aandacht voor elektrisch rijden en de uitdagingen rond laadinfrastructuur.
6 speerpunten
De Actieagenda Auto beschrijft de 6 speerpunten die de minister de komende jaren heeft:
- Bereikbare woningen en regio’s
- Veilige, betrouwbare wegen
- File-aanpak en voorspelbare reistijden
- Elektrisch rijden
- Slimmere auto’s en veilig rijgedrag
- Duurzaam en innovatief goederenvervoer
Elektrisch rijden
Voor elektrisch rijden meldt de minister te werken aan meer oplaadmogelijkheden voor alle typen elektrische voertuigen: van (bestel)auto’s tot vrachtauto’s en bussen. ‘Daarnaast werken we aan de uitdagingen om voor goede netspanning te zorgen’, aldus Madlener. Een randvoorwaarde voor het laden van elektrische voertuigen is voldoende netcapaciteit. In dat kader werkt het ministerie samen met het ministerie van Klimaat en Groene Groei in het Landelijk Actieprogramma Netcongestie (LAN) bijvoorbeeld aan slim laden en andere mitigerende maatregelen, zoals batterij opslag en alternatieve transportrechten.
Meer informatie
> Kamerbrief minister + Actieagenda Auto – Toekomstperspectief Automobiliteit
> Meer over CLIP, Convenant Laadinfrastructuur in Parkeergarages, Vexpan en Ministerie IenW
Meer nieuws
Vervoerwijzekeuze naar centrumgebieden - verleden, heden en toekomst
Sjoerd Stienstra en Robin van Lieshout beschouwen op basis van verschillende onderzoeken de ontwikkeling van de vervoerwijzekeuze naar centrumgebieden en de economische effecten daarvan. Verleden, heden en toekomst.
Lees meerMeer ruimte voor woningbouw door flexibele parkeernormen
Gemeenten kunnen méér ruimte maken voor optopprojecten. De provincies Utrecht en Zuid-Holland, Platform31 en Aedes ontwikkelden een handreiking voor slim omgaan met parkeernormen.
Lees meerCBS: Personenauto’s steeds langer, breder en zwaarder
Personenauto’s zijn de afgelopen tien jaar gemiddeld 94 kilo, 8,1 procent, zwaarder geworden. Ook zijn nieuwere auto’s gemiddeld steeds langer en breder. Dit meldt het CBS.
Lees meerInformatiebijeenkomst NEN 9120 Toegankelijkheid van Gebouwen
NEN organiseert 16 mei een informatiebijeenkomst over NEN 9120. Deze beschrijft wat er nodig is om gebouwen toegankelijk en bruikbaar te maken voor een brede groep gebruikers. Vexpan heeft aanvullend advies.
Lees meerWeesauto’s: een probleem op straat, maar weinig zicht op beleid
Wegslepen van auto’s is een wezenlijk onderdeel van parkeerregulering. Een bijzonder type, zijn de zogeheten weesauto’s. Hoe gaat gemeente Amsterdam hiermee om? Een vraag van de redactie van Vexpansie.
Lees meerRenkum kiest voor mensgerichte mobiliteit
Gemeente Renkum heeft een vernieuwde Mobiliteitsvisie met een koerswijziging: van een traditionele, verkeerskundige benadering naar mensgericht. Dit beleid is in eigen beheer ontwikkeld.
Lees meerOp de hoogte blijven?
Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.