Fiets wint terrein op de auto: Wijchen neemt stappen naar duurzamer parkeerbeleid
De auto voor de deur parkeren? In het nieuwe parkeerbeleid van Wijchen is dat niet meer vanzelfsprekend. Er komen meer parkeerplekken voor fietsen en meer groen. ,,Maak je meer parkeerplaatsen voor auto’s, dan holt de leefbaarheid achteruit.”
Verantwoordelijk wethouder Twan van Bronkhorst maakt allereerst duidelijk dat bestaande parkeervoorzieningen in principe niet veranderen. ,,De bereikbaarheid van de auto blijft belangrijk.” Én: ,,Parkeren blijft gratis in Wijchen, voor iedereen.”
Maar meer parkeerplaatsen aanleggen in bestaande wijken, dat gaat niet gebeuren, volgens Van Bronkhorst. ,,Dan holt de leefbaarheid van een wijk achteruit.” Het is juist de bedoeling om de parkeernorm per woning naar beneden te brengen. ,,We willen meer milieubewuste keuzes maken, de auto mag iets minder nadrukkelijk in beeld.”
Het college is al een paar jaar bezig om te bepalen waar het nieuwe parkeerbeleid aan moet voldoen. De gemeenteraadsleden leverden uitgebreid input en ook de inwoners van de gemeenten werden betrokken. ,,Vorig jaar hebben we een avond georganiseerd. Daar gaven bewoners aan wel tevreden te zijn met de huidige parkeervoorzieningen. Dat was een positieve opsteker.” In juni is de gemeenteraad akkoord gegaan.
Meer informatie
> Lees het hele artikel in De Gelderlander
> Beleidsregels parkeernormen gemeente Wijchen
Meer nieuws
Leiden presenteert evaluatie autoparkeren binnenstad
Leiden publiceert de evaluatie van het parkeerbeleid in de binnenstad. Wat betekent dit voor gemeenten en waarom leidt parkeren elders tot meer discussie? Een analyse voor beleidsmakers en parkeerprofessionals.
Lees meerHoge Raad: kosten parkeersysteem mogen worden doorberekend
Lees meerVNG roept gemeenten op om informatie over gehandicaptenparkeren duidelijker vindbaar te maken
Lees meerBureau de Groot Volker verlengt premium partnerschap met Vexpan
Bureau de Groot Volker verlengt premium partnerschap met Vexpan. Bestuursleden Peter Dingemans en Arnold Geytenbeek gingen namens Vexpan op ledenbezoek.
Lees meerRechter zet streep door parkeerboetes Den Haag
Drie mensen die bezwaar maakten tegen hun parkeerboete zijn door de rechter in hoger beroep in het gelijk gesteld, omdat gemeente Den Haag de parkeertarieven niet op de juiste wijze heeft gepubliceerd.
Lees meerUitreiking Q-Park Student Awards 2025
Q-Park en de Erasmus Universiteit Rotterdam organiseerden het 11e jaarlijkse Student Award en Thought Leader Event. Het thema was Perspectieven op stedelijke mobiliteit: toen, nu en morgen.
Lees meerOp de hoogte blijven?
Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.