Elektrische auto’s blijken relatief veel minder in brand te vliegen

Gepubliceerd op: 10 januari 2022

Voor het eerst werden er in 2021 cijfers over elektrische autobranden verzameld. De cijfers zijn bemoedigend. Zo is te lezen in onder andere Trouw.

 

Zo’n zestig branden met elektrische auto’s noteerde het Instituut Fysieke Veiligheid (IFV) vorig jaar. Dit is slechts 1,3 procent van de 4753 autobranden die in totaal geteld zijn. Ter vergelijking: van alle auto’s die in Nederland rondrijden is inmiddels 4 procent elektrisch aangedreven.

 

Betekent dit dat elektrische auto’s brandveiliger zijn? Voor die stelling is het nog wat vroeg. Kennisinstituut Dekra liet na onderzoek in 2012 al weten dat elektrische auto’s net zo brandveilig zijn als auto’s die op fossiele brandstof rijden. Toch zijn er wel degelijk verschillen. “Het brandverloop is anders en dus spelen er andere risico’s”, aldus Nils Rosmuller, lector energie- en transportveiligheid van het IFV.

 

> Lees het hele artikel (bron: Trouw)

Tags

brandveiligheid elektrische auto

Meer nieuws

Bestuurswisseling Vexpan 2025: voorstellen nieuwe leden

Het Vexpan bestuur heeft een nieuwe samenstelling. Graag stellen wij Joan van Yperen van Tobias Fiscaal voor als nieuw bestuurslid. Als aspirant bestuurslid draait Chantal van der Wolk van gemeente Hoorn alvast mee.

Lees meer

Vervangen dekvloeren en stopzetten wapeningscorrosie

Projectinformatie | In de parkeergarage onder Het Raadhuis te Amstelveen bleek in 2022 sprake te zijn van grote delen losliggende dekvloeren. Bij lokaal herstel hiervan werd vast gesteld dat ook sprake was van betonschade met wapeningscorrosie in de onderliggende constructieve vloer.

Lees meer

Herkeuring ESPA Award: Kans op vernieuwde kwaliteitsonderscheiding voor parkeergarages

Parkeergarages kunnen opnieuw in aanmerking komen voor een vernieuwde ESPA Award van de European Parking Association (EPA). Parkeergarages die meer dan zeven jaar geleden het keurmerk hebben ontvangen, krijgen een uitnodiging van Vexpan voor de herkeuring.

Lees meer

Schonere lucht in parkeergarage Maasburg in Cuijk

De gemeente Land van Cuijk heeft de luchtzuiveringsinstallatie laten vernieuwen van de parkeergarage Maasburg in Cuijk. Het is een technologisch hoogstandje uit Gassel. 'Dit willen wij doen omdat wij meedoen aan het landelijke Schone Lucht Akkoord.'

Lees meer

NEN 9120 en de gevolgen voor parkeren

Gisteren nam minister Keijzer de nieuwe NEN 9120 – Toegankelijkheid Gebouwen – in ontvangst tijdens de Bouwbeurs. Vexpan heeft verzocht om het aantal parkeerplaatsen dat NEN 9120 adviseert niet te verhogen ten opzichte van de bestaande praktijk.

Lees meer

Sekswerkbedrijf als idee tijdelijke invulling parkeergarage Utrecht

Vanaf september 2025 is de gemeente Utrecht eigenaar van parkeergarage Paardenveld. Na 2035 gaan ze dit gebied opnieuw inrichten. De gemeente denkt nu na over de invulling van de parkeergarage, bijvoorbeeld een klein sekswerkbedrijf.

Lees meer
1 2 3 23

Op de hoogte blijven?

Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.

Ja, stuur mij de nieuwsbrief