Elektrische auto’s blijken relatief veel minder in brand te vliegen
Voor het eerst werden er in 2021 cijfers over elektrische autobranden verzameld. De cijfers zijn bemoedigend. Zo is te lezen in onder andere Trouw.
Zo’n zestig branden met elektrische auto’s noteerde het Instituut Fysieke Veiligheid (IFV) vorig jaar. Dit is slechts 1,3 procent van de 4753 autobranden die in totaal geteld zijn. Ter vergelijking: van alle auto’s die in Nederland rondrijden is inmiddels 4 procent elektrisch aangedreven.
Betekent dit dat elektrische auto’s brandveiliger zijn? Voor die stelling is het nog wat vroeg. Kennisinstituut Dekra liet na onderzoek in 2012 al weten dat elektrische auto’s net zo brandveilig zijn als auto’s die op fossiele brandstof rijden. Toch zijn er wel degelijk verschillen. “Het brandverloop is anders en dus spelen er andere risico’s”, aldus Nils Rosmuller, lector energie- en transportveiligheid van het IFV.
> Lees het hele artikel (bron: Trouw)
Meer nieuws
Reactie minister VRO op aanbevelingen OVV
Minister Keijzer reageert op de aanbevelingen van de OVV naar aanleiding van de ingestorte helling in een parkeergarage in Nieuwegein.
Lees meerATGB geeft advies over brandveiligheid parkeergarage
ATGB brengt advies uit over sprinklerinstallatie in parkeergarage onder hotel.
Lees meerBufferruimte bij inrit van parkeergarages is een ontwerpkwestie
In vakkringen hoor je er niet veel over. Een bufferruime van voldoende lengte bij een inrit van een parkeergarage is volgens ons een essentieel ontwerpelement van een parkeergarage. De NEN 2443 zegt er weinig over.
Lees meerDe wondere wereld van parkeerdata
Als het over data gaat, worden we al snel een beetje hebberig: doe ons alles maar! Niet zo vreemd, want data heeft een grote maatschappelijke en economische waarde. Alles draait om selectie en conservering.
Lees meer‘Mythes over elektrische auto’s remmen transitie’
Mythes over elektrische auto’s vormen volgens 77 procent van de ondervraagde elektrische rijders de grootste belemmering voor de transitie. Dit blijkt uit een grootschalig onderzoek onder 26.000 rijders uit 30 landen.
Lees meerOp de hoogte blijven?
Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.