Bewoners Zandvoort blokkeren parkeren in Google Maps
Bewoners van de Parkbuurt in Zandvoort sluiten hun wijk digitaal af in Google Maps op drukke zomerse dagen. Ze zijn de parkeeroverlast in hun straten meer dan zat. Ze eisen maatregelen van de gemeente, maar de wethouder is totaal niet te spreken over hun daad. Dit is te lezen op NHnieuws.nl.
Wie via Google Maps door Zandvoort rijdt, ziet in de Parkbuurt allemaal rode bordjes staan. Door de buurt ‘digitaal geplaatst’. Het werkt als volgt: in Google Maps kun je aangeven dat een straat afgesloten is. Als veel mensen dat snel achter elkaar melden, dan denkt het programma dat dat echt zo is.
“Alleen tijdens drukke weekenden”
“We sluiten de buurt niet de hele week, alleen tijdens hele drukke weekenden. Van vrijdag tot en met maandag”, legt een buurtbewoner uit, die liever anoniem blijft. “Doordeweeks zijn we ‘open’. Voor pakketbezorgers bijvoorbeeld en gasten.”
Ze raakten geïnspireerd door omwonenden van de Keukenhof, die hetzelfde deden. “Onze buurt kampt ook al jaren met overlast van zoekverkeer. Ze parkeren op onze parkeerplaatsen en rijden veel te snel”, legt de buurtbewoner uit. “De gemeente houdt ons al heel lang aan het lijntje en we zijn dat zat. We houden dit vol totdat ze eens écht actie ondernemen.” Lees verder>
Meer informatie
> Bron: NHnieuws.nl.
Meer nieuws
Rechter zet streep door parkeerboetes Den Haag
Drie mensen die bezwaar maakten tegen hun parkeerboete zijn door de rechter in hoger beroep in het gelijk gesteld, omdat gemeente Den Haag de parkeertarieven niet op de juiste wijze heeft gepubliceerd.
Lees meerGemeente Zwolle vergeet vergunning: sloop parkeergarage en woningbouw vertraagd
De plannen voor de sloop van een grote parkeergarage met zo’n 700 plaatsen in Zwolle komen onder druk te staan door fouten in de voorbereiding, meldt de Stentor.
Lees meerAlmere zet in op meer autoluwe stad
De gemeente Almere komt met een nieuw parkeerbeleid dat is gericht op een meer autoluwe stad. Het geeft invulling aan de Mobiliteitsvisie Almere 2020-2030 en het Mobiliteitsplan Hart van de Stad Almere 2030-2040.
Lees meerBouw twee extra verdiepingen parkeergarage Gouda klaar
Om de parkeerdruk in en rond het centrum te verminderen, heeft de P+R Stationsgarage bij het NS-station in Gouda twee extra verdiepingen gekregen. Het aantal plaatsen is daarmee gegroeid van 320 naar 400.
Lees meerHerstel parkeergarage Nieuwegein start met innovatieve aanpak
De parkeergarage Nieuwegein bij het St. Antonius Ziekenhuis herrijst uit zijn as na een dramatische instorting vorig jaar. Nu, met de start van herstelwerkzaamheden in de week van 20 oktober, zet aannemer MVB Bouw een frisse, robuuste constructie neer die toekomstbestendiger moet worden.
Lees meerExpertteam: Parkeren in parkeergarages voor motorfietsen?
Vanuit KNMV komt de vraag over het standpunt van Vexpan tegenover motorfietsparkeren in parkeergarages. Vexpan Expertteam reageert.
Lees meerNog geen lid?
Word ook lid. Vele Vexpan voordelen:
- Gratis naar Vexpan Nationaal Parkeercongres
- Korting op diverse evenementen zoals de netwerkbijeenkomsten
- Kennis delen, netwerk opbouwen, meedenken aan het jaarprogramma en ervaring opdoen