Expertteam: Brandveiligheid in parkeergarages

Brandveiligheid van parkeergarages is/wordt, vooral ook in verband met de ontwikkelingen in duurzame brandstoffen, een steeds belangrijker onderwerp.

 

Aan het expertteam zijn de volgende vragen gesteld:

 

  • Wat is er al aan informatie en kennis beschikbaar?
  • Wat is het advies van het Expertteam aan het bestuur hoe met dit actuele thema om te gaan?

 

Nieuwe norm met Brandveiligheidseisen voor parkeergarages.

Een nieuwe norm voor brandveiligheid voor parkeergarages is in ontwikkeling. Zie Vexpansie 2018 # 2. De toekomst van de NEN 2443. Daarbij is de inbreng van exploitanten en eigenaren tot nu toe beperkt. In het concept zullen naar verwachting hogere eisen gesteld worden aan installaties zoals de eis tot aanleg van een sprinklerinstallatie. Ook de rol van de aanwezige beheerder wordt onvoldoende gehonoreerd.

Dit najaar zal het concept door de NEN gepubliceerd worden voor commentaar. Bij de NEN wordt de mogelijkheid geboden op concepten te reageren. De NEN-commissie kan besluiten om de conceptnorm aan de hand van het binnengekomen commentaar aan te passen en informeert betrokkenen daarover.

Het bestuur is vanwege het grote belang dat zij hecht aan goede normering geadviseerd de conceptnorm door enige adviseurs betrokken bij het opstellen van de norm via een (lunch) bijeenkomst te laten toelichten aan belanghebbenden.

 

 

Brandveiligheid duurzame brandstoffen.

Ook in parkeergarages zal het aantal elektrisch aangedreven personenauto’s de komende jaren toenemen. In welke mate het aantal toeneemt wordt door meerdere factoren bepaald. Gedacht kan worden aan de betrouwbaarheid van elektrisch aangedreven personenauto’s, het afstandsbereik en stimuleringsmaatregelen van de overheid. Fabrikanten van auto’s zijn bezig met het schoner en zuiniger maken van auto’s met verbrandingsmotoren. De komende decennia zullen beide typen op de Nederlandse wegen rijden en parkeren.

Het risico op ontbranding van elektrisch aangedreven auto’s onder rijomstandigheden lijkt klein. De laatste tijd komen wel enige incidenten bij het laden van elektrische auto’s in het nieuws. Daarom wordt brandveiligheid voor eigenaren en exploitanten van parkeergarages van belang. De eerdere genoemde NEN-commissie heeft geconcludeerd dat een verandering van brandstoffen in auto’s mogelijk leidt tot veranderende risico’s. De NEN-commissie beschikt over onvoldoende kennis om risico’s te kunnen beoordelen en te vertalen in verbeter maartregelen. Ook het artikel in Vexpansie 2019 # 1.Brandveiligheid van parkeergarages en duurzame brandstoffen bevestigt dat. Geadviseerd is tijdens de (lunch) bijeenkomst over de concept norm Brandveiligheid voor parkeergarages bij deelnemers na te gaan hoe de brandveiligheid van elektrische auto’s in garages onder exploitanten en eigenaren wordt ingeschat en wat zij wat het verzamelen van informatie betreft van de Vexpan verwachten. Een en ander zal ook worden nagaan bij de leden van de EPA. Afhankelijk van de bevindingen kunnen deze leiden tot vervolgacties.

 

Ook een vraag voor het Expertteam?

Mail ons

 

 

Tags

parkeergarage expertteam brandveiligheid brandveligheidseiden

Bekijk meer artikelen

Eigenaar parkeerdek aansprakelijk voor valpartij op spekgladde parkeerlaag winkelcentrum

De Rechtbank Amsterdam heeft geoordeeld dat de eigenaar van het parkeerdek van een winkelcentrum aansprakelijk is voor het letsel dat een bezoekster opliep nadat zij uitgleed op het gladde bovenste parkeerdek.

Lees meer

Expertteam: Parkeren in parkeergarages voor motorfietsen?

Vanuit KNMV komt de vraag over het standpunt van Vexpan tegenover motorfietsparkeren in parkeergarages. Vexpan Expertteam reageert.  

Lees meer

Parkeren is de oplossing (en niet het probleem)!

Op 17 en 18 september nam Eefke Verheij namens de redactie Vexpansie deel aan de 21e editie van de European Parking Conference & Exhibition in Brussel. Het thema was ‘Reshaping Urban Space’. Een persoonlijk verslag. 

Lees meer

Rapport OVV instorting hellingbanen parkeergarage Nieuwegein een wake-upcall

Het eindrapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) over de instorting van de hellingbanen van de parkeergarage in Nieuwegein is een wake-upcall: tijd om structurele verbeteringen door te voeren in ontwerp, bouw én onderhoud van parkeergarages in Nederland.

Lees meer

De puzzel van efficiënt ondergronds parkeren

In een ondergrondse parkeergarage is de parkeervakindeling van groot belang voor de efficiëntie van de constructie. Hoofdaannemer Mobilis over de zoektocht voor een constructief ontwerp voor Marnixgarage in Amsterdam.

Lees meer

LINDA is live: één landelijk dataportaal voor laadpaalgebruik

Het landelijke dataportaal LINDA (LaadINfraDAta) is operationeel voor beleidsmakers, exploitanten en mobiliteitsprofessionals. Eén uniforme plek voor gebruiksgegevens van publieke laadpalen in Nederland.

Lees meer
1 2 3 38

Stel ook je vraag aan het Expertteam

Heb je ook een inhoudelijke vraag? Leg deze voor aan het Vexpan Expertteam via info@vexpan.nl.

Stuur een e-mail