Haarlem breidt betaald parkeren uit, geen tweede referendum
De komende jaren wordt betaald parkeren ingevoerd in zeven Haarlemse wijken. Dat heeft een ruime meerderheid van de gemeenteraad 28 mei 2025 besloten. Een tweede referendum over het parkeerbeleid in Haarlem komt er niet.
Voor de gemeenteraad debatteerde over betaald parkeren, lag er al een inleidend verzoek op tafel om een volksraadpleging te houden over het onderwerp. In maart vorig jaar verwees de Haarlemse bevolking een vergelijkbaar plan nog massaal naar de prullenbak.
Maar volgens de nieuwe referendumregeling kan er in een periode van vier jaar niet twee keer een referendum worden gehouden over hetzelfde onderwerp. De referendumcommissie adviseerde om dat verzoek af te wijzen. De gemeenteraad nam dat advies over, ook met 24 stemmen voor en 14 tegen.
Meer informatie
> Bron: gemeente Haarlem en NHnieuws.nl
Meer nieuws
De menselijke maat in een veranderende parkeerwereld: een interview met Hans ten Barge
In de reeks "Markante personen in de parkeerwereld" spreken we vandaag met Hans ten Barge.
Lees meerVan parkeerdruk naar leefruimte
Ede en Den Haag laten zien dat door parkeren te benaderen als een gedragsvraag, ruimte kan ontstaan voor leefbaarheid, woningbouw en betaalbaarheid.
Lees meerOproep tot betrokkenheid Rijksoverheid bij parkeren
Aandacht voor parkeren is een belangrijk onderdeel van de versnelling van woningbouw. Dat geeft de parkeerbranche graag mee aan het nieuwe kabinet.
Lees meerPOET‑actualisatie in Den Haag
Den Haag actualiseert het parkeervergunningensysteem en POET om parkeerdruk te verlagen.
Lees meerLeiden presenteert evaluatie autoparkeren binnenstad
Leiden publiceert de evaluatie van het parkeerbeleid in de binnenstad. Wat betekent dit voor gemeenten en waarom leidt parkeren elders tot meer discussie? Een analyse voor beleidsmakers en parkeerprofessionals.
Lees meerHoge Raad: kosten parkeersysteem mogen worden doorberekend
De Hoge Raad bevestigt dat gemeenten parkeersysteemkosten, zoals scanauto’s en parkeerapps, mogen doorberekenen in naheffingen.
Lees meerOp de hoogte blijven?
Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.