Op steeds meer plekken betaal je om te parkeren, 'worsteling voor gemeenten'
Gisteren berichtte NOS Nieuwsuur over de ‘worsteling van gemeenten’ over betaald parkeren en de parkeermythen. De datajournalist van Nieuwsuur benaderde Vexpan hoe hij de toename van betaald parkeren in Nederland in kaart kon brengen. Het Vexpan Expertteam van advies- en onderzoeksbureaus hebben hem van bronnen voorzien.
Nieuwsuur gaat in het item op het parkeerpilot in Gemeente Den Haag en de verschillende referenda in andere gemeenten, waarover we bericht hebben, in. En in de studio is Giuliano Mingardo van Erasmus Universiteit Rotterdam te gast om een aantal parkeermythen te ontkrachten. ‘Gratis parkeren bestaat niet.’
Het item laat zien waar de parkeermanagers van gemeenten mee te maken hebben…
Meer nieuws
Bufferruimte bij inrit van parkeergarages is een ontwerpkwestie
In vakkringen hoor je er niet veel over. Een bufferruime van voldoende lengte bij een inrit van een parkeergarage is volgens ons een essentieel ontwerpelement van een parkeergarage. De NEN 2443 zegt er weinig over.
Lees meerDe wondere wereld van parkeerdata
Als het over data gaat, worden we al snel een beetje hebberig: doe ons alles maar! Niet zo vreemd, want data heeft een grote maatschappelijke en economische waarde. Alles draait om selectie en conservering.
Lees meer‘Mythes over elektrische auto’s remmen transitie’
Mythes over elektrische auto’s vormen volgens 77 procent van de ondervraagde elektrische rijders de grootste belemmering voor de transitie. Dit blijkt uit een grootschalig onderzoek onder 26.000 rijders uit 30 landen.
Lees meerBouw parkeergarage op Sonnebornterrein Haarlem gaat door
De gemeente Haarlem heeft de plannen voor de bouw van een parkeergarage met 284 parkeerplekken op het Sonnebornterrein in Haarlem Noord goedgekeurd.
Lees meerEigenaar parkeerdek aansprakelijk voor valpartij op spekgladde parkeerlaag winkelcentrum
De Rechtbank Amsterdam heeft geoordeeld dat de eigenaar van het parkeerdek van een winkelcentrum aansprakelijk is voor het letsel dat een bezoekster opliep nadat zij uitgleed op het gladde bovenste parkeerdek.
Lees meerGemeente Utrecht grijpt in bij overlast parkeergarages
De gemeente Utrecht treft maatregelen tegen de aanhoudende overlast in meerdere parkeergarages. Vooral in Kop van Lombok escaleerde de situatie de afgelopen maanden: bezoekers voelden zich onveilig.
Lees meerOp de hoogte blijven?
Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.