Precies 1 jaar later: opruimen puin parkeergarage Nieuwegein mag beginnen

Gepubliceerd op: 26 mei 2025

Precies een jaar na het instorten van de hellingbanen in de parkeergarage bij het St. Antonius Ziekenhuis in Nieuwegein, is er een goedgekeurd sloopplan. Volgens eigenaar Primevest is de gemeente daarmee akkoord gegaan. Over enkele weken moeten de werkzaamheden beginnen. Dit meldt RTV Utrecht.

 

De werkzaamheden moeten zorgvuldig gebeuren. Alle onderdelen blijven beschikbaar voor onderzoek. De sloop start over enkele weken en de omwonenden worden binnenkort geïnformeerd over de overlast die daarbij kan ontstaan. Na het slopen kan gewerkt worden aan het herstel van garage. Primevest verwacht dat de parkeergarage voor het einde van het jaar weer in gebruik kan worden genomen.

De zes hellingbanen van de parkeergarage van het ziekenhuis stortten op 26 mei vorig jaar in. Er vielen geen gewonden. In de garage stonden op het moment van instorten 143 auto’s. Er loopt nog een onderzoek naar hoe het incident heeft kunnen gebeuren.

 

Tussentijdse verklaring 
De Onderzoeksraad is bezig met het afronden van het rapport. Het eindrapport van het onderzoek wordt naar verwachting voor de zomer van 2025 gepubliceerd.

 

Meer informatie
> Lees verder bij RTV Utrecht

Tags

instorten parkeergarage sloop

Meer nieuws

Herstel parkeergarage Haarlemmerstraat Leiden van start

Lees meer

Reactie minister VRO op aanbevelingen OVV

Minister Keijzer reageert op de aanbevelingen van de OVV naar aanleiding van de ingestorte helling in een parkeergarage in Nieuwegein.

Lees meer

ATGB geeft advies over brandveiligheid parkeergarage

ATGB brengt advies uit over sprinklerinstallatie in parkeergarage onder hotel.

Lees meer

Bufferruimte bij inrit van parkeergarages is een ontwerpkwestie

In vakkringen hoor je er niet veel over. Een bufferruime van voldoende lengte bij een inrit van een parkeergarage is volgens ons een essentieel ontwerpelement van een parkeergarage. De NEN 2443 zegt er weinig over.

Lees meer

De wondere wereld van parkeerdata

Als het over data gaat, worden we al snel een beetje hebberig: doe ons alles maar! Niet zo vreemd, want data heeft een grote maatschappelijke en economische waarde. Alles draait om selectie en conservering.

Lees meer

‘Mythes over elektrische auto’s remmen transitie’

Mythes over elektrische auto’s vormen volgens 77 procent van de ondervraagde elektrische rijders de grootste belemmering voor de transitie. Dit blijkt uit een grootschalig onderzoek onder 26.000 rijders uit 30 landen.  

Lees meer
1 2 3 30

Op de hoogte blijven?

Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwsberichten? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief. Of volg ons op onze sociale media.

Ja, stuur mij de nieuwsbrief